Awarena Delight i E-DELIGHT – Skale zadowolenia

E-DELIGHT – Wskaźnik opłacalności dla nas patrząc na poziom DELIGHT. Poziom Delight mnożymy przez koszty i wychodzi nam wskaźnik E-Delight np. mieszkanie ma poziom 100% czyli wynosi 100% wg DELIGHT a koszt to 1500 zł miesięcznie za wynajem mieszkania to wskaźnik Awarena E-DELIGHT = 1500 * 100% = 1500

Gdyby poziom Awarena Delight wynosił np. 70% to wskaźnik E-delight = 1050, bo 1500*70% a tym samym oznacza w tym przypadku mniej opłacalną inwestycję.

Poziomy zadowolenia z decyzji.

Im wyższy wskaźnik E-delight tym lepiej, bo wskazuje to na wyższą opłacalność

To wskaźnik pomocny przy zakupach osób, które zwracają uwagę na cenę. Na najlepszym sklepie oznacza on produkt najtańszy z najlepszych, czyli gdy jest produkt najlepszy w danej kategorii tylko jeden to zawsze on jest równocześnie najlepszy i najtańszy z najlepszych, gdy jest więcej niż 1 produkt nr 1 to ten, który kosztuje najmniej ma status E-delight, bo jest najtańszy i równocześnie najlepszy.

DELIGHT – Skala Delight pokazuje poziom naszej satysfakcji z decyzji. Jeśli nasz budżet jest ograniczony to zmniejszamy parametr cechy najmniej ważnej dla nas lub usuwany tę cechę jako warunek zakupu. Obliczamy wg skali Blazara poziom procentowy satysfakcji. Najlepsze produkty w danej kategorii na stronie www.all.pl są najwyżej w skali Awarena DELIGHT dla danej kategorii produktu.

 

Doskonałość Niebiańska
Logo
Enable registration in settings - general